مقام معظم رهبری: سال 1396، سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال. روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد فومن و شفت  

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در دانشگاه‌ها باید فضایی ایجاد شود تا دانشجویان بتوانند به راحتی حرف زده و از حریم خدمتگزاران به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دفاع کنند.

 

به گزارش خبرنگار آنا از فومن، حجت الاسلام والمسلمین محمدمهدی افتخاری در شانزدهمین جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان در واحد فومن و شفت گفت: دانشگاه آزاد اسلامی یک مکان ویژه و ظریفی است که برخوردهای ناآشنا با این مولود انقلاب می تواند آسیب‌زا و پیامدهای منفی داشته باشد.

وی با اشاره به بیانات حضرت امام (ره) در باره دانشگاه اظهار کرد: امام راحل در بیانات خود مسائل دانشگاه را به عنوان مسائل تراز اول جامعه می دانند که نشان‌دهنده توجه ویژه امام خمینی (ره) به اعتلای هرچه بیشتر این جایگاه و حساسیت ایشان به این نهاد است.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی وجود دانشگاه ها را باعث ترقی در تحولات هر جامعه دانست و خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم در تحولات اقتصادی، فرهنگی، صنعتی، کشاورزی، پزشکی و در کل هر تحولی رشد داشته باشیم باید به نقش مهم دانشگاه ها توجه کرد.

افتخاری وظایف استادان دانشگاه را بسیار حساس خواند و تاکید کرد: اعضای هیأت علمی دانشگاه ها نقش بسیار حساسی در فضای آسیب پذیر دانشگاه دارند. دروس معارف اسلامی هنوز در دانشگاه ها دارای جاذبه بسیار زیادی هستند که دانشجویان با علاقه مجذوب این دروس شده اند و ما باید از افرادی متخصص و مجرب برای در اختیار قرار دادن این معارف برای تاثیرپذیری بیشتر در جوانان استفاده کنیم.

وی با برشمردن نقاط حساس کارکردها در دانشگاه افزود: در آموزش و پژوهش که به عنوان اولین کارکرد در متحول کردن دانشگاه ها محسوب می شود، باید این علم در اختیار کسانی قرار بگیرد که بی توجه به آن نباشند و این آموخته ها در اختیار آنان قرار گیرد.

این مسئول مقلد بودن را دومین کارکرد در دانشگاه ها بیان کرد و گفت: آنچه که در جامعه مشاهده می شود، تراوش آن از دانشگاه‌هاست و دانشگاه‌ها به عنوان سومین کارکرد نقطه برهم زننده ایستایی هستند و باید روز به روز پیشرفت ها ایجاد تا جامعه از حالت سکون خارج شود.

افتخاری حضور دانشجویان در انتخابات را خواستار شد و تاکید کرد: ایام انتخابات در دانشگاه‌ها باید فضایی ایجاد شود تا دانشجویان بتوانند به راحتی حرف زده و از حریم خدمتگزاران به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران دفاع کنند.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی با قدردانی از حمایت رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان در راستای ارتقای هر چه بیشتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد فومن و شفت تصریح کرد: واحد فومن و شفت در این شهرستان از سال 1383 تاسیس و فاقد ساختمان دانشگاهی مناسب است و باید ضمن همدلی و همکاری برای پایان کار ساختمان نیمه تمام این مجموعه دانشگاهی با توجه به نیاز مردم منطقه به رشته های کاربردی آن و وجود پتانسیل ها و ظرفیت های بسیار زیاد بومی منطقه اقدام کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان نیز در این جلسه با بیان اینکه دانشگاهیان در انتخابات حضور چشمگیر خواهند داشت و به فرد اصلح مورد نظر خود    رای خواهند داد، گفت: شرکت‌نکردن در انتخابات ابراز مخالفت نیست بلکه بی‌توجهی به سرنوشت و آینده خود است.

 دکتر علیرضا امیرتیموری در شانزدهمین جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان به میزبانی واحد فومن و شفت بر ضرورت حضور فعال دانشگاهیان در انتخابات پیش رو تاکید و بیان کرد: وظیفه داریم تا برای زندگی اجتماعی خود اهمیت قائل شویم و صحنه انتخابات را به عنوان یک شهروند متمدن ترک نکنیم.

دبیر هیأت امنا و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان با قدردانی از انتخاب مدبرانه دکتر ولایتی به عنوان رئیس هیأت موسس دانشگاه آزاد اسلامی تاکید کرد: به آینده دانشگاه آزاد اسلامی خوشبین هستیم و از ارتحال رئیس فقید هیات موسس دانشگاه آیت الله هاشمی رفسنجانی داغداریم ولی بسیار خرسندیم که با تدبیر عالمانه مقام معظم رهبری کسی برای ریاست هیات موسس و امنای دانشگاه انتخاب شد که از استخوان خردکرده‌های نظام و مورد اعتماد و وثوق حضرت آقا بوده و این انتخاب نشان از نظارت و اشراف کامل مقام معظم رهبری بر دانشگاه آزاد اسلامی و اهمیت این نهاد علمی دارد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی رشت، فعالیت در مقوله فرهنگ را بسیار جامع دانست و تصریح کرد: زمانی که به بحث آسیب های فرهنگی اشاره می شود منظور آسیب های متنوعی است که باید به طور گسترده و عالمانه با موضوع برخورد شود بویژه در دانشگاه ها؛ حضور جوانان باعث خواهد شد که این قشر آسیب پذیر زودتر در محیط آلوده قرار گیرند، باید نظارت کافی در دانشگاه‌ها به منظور هدایت فرزندان مردم به عمل آید. مشکلات فرهنگی ابعاد متنوعی نظیر بی توجهی استاد و دانشجو به وقت شناسی، خرید و فروش پایان نامه، بی تعهدی به کلاس و عدم رعایت شئونات اخلاقی دارد.

وی ادامه داد: به طور مثال حضور به موقع اعضای هیات علمی در کلاس های آموزشی جلوگیری از یکی از آسیب ها است که اگر نظارت و پیگیری لازم به عمل نیاید باعث ضربه به آموزش و تنزل کیفیت آموزشی خواهد شد بنابراین باید رؤسای واحدهای دانشگاهی در این باره کوشا باشند.

حجت الاسلام والمسلمین محمدحسین صفوی مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان نیز با تبریک ایام با سعادت میلاد حضرت مهدی موعود ( عج ) ابراز امیدواری کرد که خداوند متعال توفیق اصلاح و سازندگی نفس خود و اطرافیان را به انسان عطا فرماید تا نام آنان در زمره منتظران ظهورش قرار گیرد.

وی افزود: بزرگترین هدیه خداوند تبارک و تعالی که بر انسان اهدا شد، نعمت ولایت خلیفه الله است و این خلافت با نزول آیاتی در مورد نماز، روزه و دیگر واجبات کامل نشد بلکه با آغاز ولایت حضرت علی (ع) به کمال رسید.

دکتر سید سجاد گشتی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد فومن و شفت در ابتدای این جلسه، گزارش مبسوطی از روند فعالیت های آموزشی ، پژوهشی و فرهنگی این واحد دانشگاهی را ارائه کرد.

در پایان هر یک از حاضران در جلسه نظر و پیشنهادهای خود را ارائه دادند.

شانزدهمین جلسه شورای دانشگاه آزاد اسلامی استان گیلان با حضور نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی، سرپرست دبیرخانه هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان، رؤسای واحدهای دانشگاهی و رؤسای شوراهای تخصصی این دانشگاه به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی واحد فومن و شفت در سالن جلسات این واحد دانشگاهی برگزار شد.