پارسی | العربی | English | French

در آستانه فرارسيدن برگزاري انتخابات رياست جمهوري و شوراهاي اسلامي شهر و روستا، همايش انتخابات مظهر حماسه سياسي همراه با جريان شناسي انتخابات و بصيرت افزايي با حضور دانشجويان دانشگاه آزاد اسلامي واحد فومن و شفت در شهرستان فومن برگزار شد.


به گزارش روابط عمومي واحد فومن و شفت، در اين همايش که روز چهارشنبه در سالن شهداي خدمتگزار اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي فومن برگزار شد، سردار نظرعلي عليزاده  يکي از فرماندهان و جانبازان هشت سال دفاع مقدس در سخناني با گراميداشت سال جماسه سياسي و حماسه اقتصادي،اين نامگذاري را نشانه درايت و تدبير بالاي رهبر معظم انقلاب اسلامي دانست و گفت: انتخابات مظهر و نماد ولايتمداري مردم ايران اسلامي و مردم سالاري ديني نظام اسلامي در عرصه بين المللي است.
وي افزود:ملت بزرگ و سرافراز ايران اسلامي با حضور خود در صحنه هاي مختلف همواره در مقابل همه توطئه هاي مختلف دشمنان ايستادگي و به افتخارات فراواني در زمينه هاي مختلف دست پيدا کرده است.
اين کارشناس مسائل سياسي افزود:در انتخابات 24 خردادماه امسال همانگونه که رهبر فرزانه انقلاب اسلامي در سخنان خود هميشه فرموده و تبيين کرده اند،اين بار نيز ملت هميشه در صحنه ايران اسلامي با خلق حماسه بزرگ با حضور حداکثري خود در پاي صندوق هاي راي،اميد دشمنان را به ياس تبديل مي کنند.
وي با اشاره به دشمن در طول دوران انقلاب هميشه در صدد ضربه زدن به نظام مقدس جمهوري اسلامي بوده است،بيان داشت: امروز دشمن تمامي امکانات خود را بسيج کرده تا با تبليغات گسترده براي عدم حضور مردم در انتخابات،به اين انقلاب عظيم اسلامي بر پايه مباني اسلام ناب محمدي(ص) که ميراث گرانبهاي امام راحل عظيم الشان و شهداي گرانقدر است ضربه وارد کند،اما هوشياري رهبر معظم انقلاب اسلامي و مردم ولايتمدار اجازه چنين حرکتي را نمي دهد.
عليزاده اضافه کرد: انتخاب فرد اصلح و شايسته خدمت به مردم بر اساس معيار هاي امام خميني(ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامي در انتخابات به عنوان رييس قوه مجريه تاثير بسزايي در پيشرفت کشور در عرصه هاي مختلف سياسي،اقتصادي،اجتماعي و بين المللي دارد.

 
رييس دانشگاه آزاد اسلامي واحد فومن و شفت نيز در اين همايش نيز با گراميداشت سال حماسه سياسي و اقتصادي،گفت: شعور سياسي اقشار مختلف ملت سرافراز ايران اسلامي به حدي بالاست که با شناخت موقعيت زماني کشور در انتخابات رياست جمهوري و شوراهاي اسلامي شهر و روستا حضور حداکثري خواهند داشت و بصيرت و ولايتمداري خود را بارديگر به رخ دشمنان مي کشند.
مهندس مجتبي ملکي چوبري افزود: به طور حتم همانگونه که رهبر معظم انقلاب اسلامي مصاديق حماسه سياسي را تبيين فرمودند،امسال رفتار جمعي ملت ايران در موضوع مهم انتخابات آنگونه پرقدرت و درخشان خواهد بود که نامي جز حماسه سياسي شايسته اش نيست.
وي نقش دانشگاهيان را در خلق حماسه سياسي بسيار اثر گذار دانست و افزود:دانشگاهها و دانشجويان در آگاه سازي و روشنگري آحاد مختلف جامعه همچون گذشته که در تحولات انقلاب اسلامي نقش محوري داشته و تحت امر ولايت فقيه بوده اند،اين بار در عرصه انتخابات حماسه سازي خواهند کرد.
وي بيان داشت: دانشگاه آزاد اسلامي نيز به عنوان يک نهاد فرهنگي و علمي در راستاي تحقق منويات مقام عظماي ولايت در زمينه حضور حداکثري در انتخابات و نيز ايجاد فضاي شور و نشاط در جامعه گامهاي موثري با برپايي چنين همايش ها و نشست هاي جريان شناسي انتخابات برداشته و خواهد برداشت.
در پايان اين همايش که از سوي دانشگاه آزاد اسلامي واحد فومن و شفت و سازمان بسيج اساتيد استان گيلان با حضور مسوولان همراه بود، نشست پرسش و پاسخ در زمينه هاي مختلف فعاليت هاي انتخاباتي در سطح کشور از سوي دانشجويان برگزار شد.

 


اوقات شرعی